ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ
Анотація
Розвитку підприємництва в Українів сучасних умовах обумовлений реаліями повномасштабної війни з Росією та безпосередньо пов’язаний із стратегією післявоєнного відновленням національної економіки [1]. Зрозуміло, що коли в країні війна, люди більше економлять на таких предметах як меблі, техніка, якихось інструментах, розважальних товарах чи послугах.Саме тому, започатковувати бізнес, якщо це не буде підприємство з виготовлення товарів першої необхідності, таких як, продукти харчування, одяг, засоби гігієни чи продукція військового призначення, є досить ризикове. Спираючись на положення піраміди потреб А. Маслоу, можна визначити порядок, в якому людина задовольняє свої потреби: первині потреби – пов'язані з фізичним благополуччям, наприклад, потреба в їжі, воді, житлі, сні; вторинні потреби – потреби, які хоча і не потрібні під час виживання, надзвичайно важливі для розумового та емоційного благополуччя людини [2].
Також слід зазначити, що розвиток підприємництва в Україні стримує недостатній рівень технічної та технологічної складової виробництва. На багатьох іноземних підприємства, особливо, якщо це фірми у високорозвинених країнах, таких як Японія, Китай, США чи Південна Корея, роботизація виробництва вже давно не рідкість, проте в Україні далеко не кожне підприємство хоче й може удосконалити свої виробничі потужності саме через використання новітньої роботизованої техніки.
Ще одна проблема – кваліфіковані робітники. Звісно, якщо підприємство працює не перший рік і проводить спеціальні тренінги чи навчання для підвищення кваліфікації своїх співробітників, то це не є проблемою, але якщо фірма нова, то кваліфікованих спеціалістів не вистачає. Саме тому, структура підприємницького господарювання повинна піклуватися за професійний зріст своїх працівників та рівень їх професійних компетенції.
Також серед основних проблем, що перешкоджаю розвитку підприємництва, слід віднести низький відсоток залучення іноземних інвесторів. Хоч Україна – країна з великою історією, проте, світ дізнався про неї, навіть не від початку її незалежності, а лише в останні 5 – 10 років, так як раніше всі сприймали Україну, як частину Російської імперії. Тому й інвесторів, які мали бажання вкласти кошти в будь-яку українську економіку поки що не так багато. Відповідно вітчизняним підприємствам без іноземних інвесторів набагато важче впроваджувати інновації й удосконалювати процеси виробництва, виходити на нові іноземні ринки збуту чи розширювати свої зовнішньоекономічні зв’язки.
Звісно, зараз фактично не можна говорити про якісь проблеми окрім такої глобальної, як війна в державі. Проте, все ж таки вона закінчиться і багато підприємців почнуть відкривати свої компанії не лише для власного прибутку, а й для підняття рівня економіки країни й відновлення її інфраструктури. В такому випадку перелічені вище проблеми виникнуть і будуть потребувати рішення в тому числі, із боку адміністративно-управлінського персоналу підприємства.
Посилання
План відновлення України. URL: https://recovery.gov.ua/ (дата звернення: 16.11.2022)
Первинні та вторинні потреби людської істоти та приклади. URL: https://ua.thpanorama.com/articles/psicologa/necesidades-primarias-y-secundarias-del-ser-humano-caractersticas-y-ejemplos.html (дата звернення: 16.11.2022)