АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОГРАМ МІСЦЕВОГО РОЗВИТКУ НА ПРИКЛАДІ БУЧАНСЬКОЇ ОТГ

Автор(и)

  • В Жирикова

Анотація

Сучасний етап розвитку системи державного управління в нашій країні характеризується активною реалізацією концепції децентралізації влади, що полягає в наділенні органів місцевого самоврядування набагато ширшими повноваженнями в процесі управління громадами та забезпечення своєї відповідальності за прийняття рішень [1].

Сьогодні важливим аспектом зміцнення економічного та політичного розвитку України та забезпечення її територіального розвитку є створення передумов, вирішення практичних завдань, пов'язаних із зростанням ефективного місцевого самоврядування. На функціонування органів місцевого самоврядування впливає велика кількість чинників політичного, правового, соціального та економічного характеру. Процес громадського управління у об’єднаній територіальній громаді має ґрунтуватися на постановці чітких та важливих цілей для працівників та членів спільноти, ефективної організації їх спільної професійної діяльності, а також процесу регламентації поведінки у конкретних умовах відповідно до поставленої мети. Це стимулюватиме внутрішню мотивацію до професійної діяльності, підтримувати зацікавленість та ентузіазм працівників у виконанні своїх трудових обов'язків, формуватиме особисту зацікавленість у реалізації пріоритетних напрямів формування ОТГ, встановлювати позитивні змістовні орієнтири щодо поліпшення життєдіяльності працівників та населення відповідної громади. Таким чином підвищення ефективності та якості діяльності різних гілок державної влади, впровадження заходів щодо вдосконалення їх структури, особливостей організації роботи та здійснення практичної діяльності є ключовими елементами процесу підвищення якісних характеристик, що визначають сучасний соціальний розвиток країни.

У сучасній економічній літературі немає єдиного погляду на те, які критерії слід використовуватиме для оцінки ефективності органів місцевого самоврядування. На практиці вважається, що основою такої оцінки має бути насамперед соціальна ефективність, яка б показувала ступінь задоволення потреб мешканців громади.

Бучанська об'єднана територіальна громада – складається з 14 населених пунктів, що включає 3 міста та 11 сіл. Її повноцінна діяльність розпочалася з 28 вересня 2018 року. Створення громади дозволило зосередити увагу на інфраструктурних, трудових та земельних ресурсах та сприяло тому, щоб нова адміністративна одиниця стала більш потужною та ефективною [2]. Бучанська ОТГ проводить низку заходів, спрямованих на покращення функціонування та розвиток даної громади. Загалом ком'юніті йде не дуже швидкими темпами, але певні позитивні зміни відбуваються. Бучанська міська рада забезпечує виконання комплексу робіт з ремонту доріг, водопровідних мереж, благоустрою територій селища, зміцненню матеріально-технічної бази установ співтовариства з метою забезпечення їхньої якісної роботи та ін. [2]. Серед шляхів підвищення ефективності діяльності Бучанська ОТГ важливу роль слід відводити забезпеченню умов інноваційного розвитку громади, підвищенню рівня задоволення її різноманітних потреб на основі створення та застосування сучасних інформаційних ресурсів та технологій.

Посилання

Про місцеве самоврядування в Україні: Закон України (із змінами та доповненнями станом на 26.11.2019 р.). – Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/280/97-вр.

Офіційний сайт Бучанської ОТГ. – Режим доступу: https://www.bucha-rada.gov.ua/

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-10-03