ВПЛИВ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА НА ЕКОНОМІКУ УКРАЇНИ

Автор(и)

  • Мар‘яна Корольова

Анотація

Впровадження інноваційного підприємництва є одним із головних чинників пришвидшення темпів розвитку економіки нашої держави. Світ не стоїть на місці, і саме тому джерелом зростання продуктивності праці все більше і більше стають інновації. В сучасному світі жодне виробництво не може бути достатньо прогресивним, не використовуючи інноваційні ресурси, такі як впровадження новітніх технологій, оптимізація виробничих процесів, використання науково-освітнього та підприємницького потенціалу населення, що вдосконалюється завдяки розкриттям його як основного інституційного ресурсу розвитку ринкової економіки.

На національний економічний ріст мають вплив також збільшення кількості підприємств, фірм, компаній, установ та організацій. Завдяки цьому створюються умови для розширення та впровадження ринкових реформ, зростає кількість робочих місць, а отже і вирішуються проблеми зайнятості населення, що також призводить до поліпшення економічного становища. Підприємці зацікавлені в отриманні якнайбільшого прибутку, а чим більший прибуток – тим більші податки вони платять державі, які є достатньо вагомою частиною державного бюджету. Вони і виділяють кошти на розвиток інфраструктури населених пунктів, що надає можливість підвищити рівень та якість життя населення окремого регіону та країни у цілому. Також досить важливим є їх вплив на емоційне становище громадян, адже підприємці своїм прикладом мотивують інших розвиватись, це призводить до розширення мережі малих підприємств, що гарантовано підвищує розвиток держави.[1]

Дрібні підприємства приватної форми власності швидко реагують на потреби внутрішнього ринку, тобто є досить мобільними. Тому при виникненні певної потреби в якихось товарах чи послугах підприємці швидко на це зреагують та вже через досить короткий проміжок часу населення буде задоволено цією потребою, що значно спростить ситуацію людей, адже їм не прийдеться їхати кудись, щоб отримати бажане. Іншими словами, дрібні підприємства вивчають кон’юнктуру ринку, пристосовуються до потреб ринку та можуть швидко їх задовольнити.

Розвиток підприємницької діяльності також може пришвидшити перехід від пострадянської системи економіки, допомогти подолати кризу в економіці шляхом розвитку малого та середнього бізнесу( приватні магазини, сфера надання послуг тощо). Так як зараз вони характеризуються динамічністю, зростання їх ролі може сприяти зростанню конкуренції на ринку, забезпечити зростання експортного потенціалу та наповнити внутрішній ринок споживчими товарами та послугами. Саме це приведе нашу державу до стрімкого росту та наблизить до європейських країн та їх моделі економіки.

Так як вже зазначалося, підприємництво сприяє зростанню експортного потенціалу держави. А отже, може забезпечити зростання та покращення зовнішньоекономічних відносин з іншими державами на ринку шляхом співпраці, обміну товарами, купівлею та продажом, в тому числі і з тими, що мають значний вплив та є найбільш прогресивними у цій сфері та наблизити й Україну до статусу провідної держави.

Під час війни підприємництво неабияк допомагає підтримувати державу на тому рівні розвитку, що був раніше. Дуже багато виробництв змушені були припинити свою діяльність через воєнні дії, деякі стали працювати у неповному режимі, що негативно вплинуло на економіку України[2]. Тому поступово потрібно пристосовуватись до реалій, відкривати нові підприємства, повертати ті, що вже були раніше. Тільки це зможе підтримувати економіку нашої держави у такий складний період.

Узагальнивши все вище сказане, можемо прийти до висновку, що розвиток підприємництва – це могутній фактор реформування економіки; це можливість подолання кризового спаду виробництва, особливо зараз, в умовах війни, адже руйнується багато інфраструктури, в тому числі й виробничої; це гарантоване забезпечення економічного піднесення держави.

Посилання

Global Entrepreneurship Monitor. 2020/2021 Global Report./ https://www.gemconsortium.org/file/open?fileId=50691

НІСД (Національний інститут стратегічних досліджень)/ Огляд інструментів підтримки бізнесу в період воєнного стану в Україні/ https://niss.gov.ua/news/komentari-ekspertiv/ohlyad-instrumentiv-pidtrymky-biznesu-v-period-voyennoho-stanu-v-2

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-10-03