ПРОБЛЕМИ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ В СУЧАСНИХ УМОВАХ

Автор(и)

  • Софія Крещенко

Анотація

Одним з основних напрямів економічної політики України є розвиток підприємництва. Він відіграє важливу роль в процесі формування та становлення ринкової конкуренції та рівноваги цін. До воєнних дій країна мали проблеми з розвитком підприємництва, наприклад: зниження інвестиційної привабливості економіки, що ставила під сумнів перспективи розвитку підприємництва в Україні;  високі витрати часу на проходження офіційних процедур для реєстрації підприємницької діяльності, наприклад, отримання дозволів, ліцензій, перевірки; також однією із проблем був високий рівень тінізації економіки.  Також потрібно згадати про той факт, що українське підприємництво будувалось на заставах радянського підприємництва, якому були притаманні колективізм, монополізм, бюрократія, тощо. Сама ідея того, що в вітчизняному підприємстві голову роль відігравав колектив, а не особистість, та його ідеї, на приклад, що структура трудової етики базувалась на не економічній мотивації активності працівників, що негативно вплинуло на  самоцінність праці людей та на їхню мотивацію. І звісно, не потрібно забувати про те, що з того часу залишився такий факт як бюрократія, адже це теж є однією з проблем, що заважає повноцінному розвитку підприємництва.

 З початку ведення воєнних дій, економіка нашої країни зазнала масштабних збитків. Якщо ж більш детально говорити про сьогоднішню ситуацію в країні, то можна виділити наступні економічні проблеми: скорочення експорту зернових культур, що був одним з основних джерел доходу України, це призвело до підвищення цін на інші продукти, і відповідно до руйнування значної кількості підприємств, які давали роботу тисячам людей та робили чималий внесок в економіку країни. А через руйнування та окупацію частини України 7 мільйонів людей стали внутрішніми переселенцями, а 5 мільйонів біженцями за кордоном [2], а це призвело до зменшення кількості робочої сили, що ще більше погіршило стан економіки.

Незважаючи на вище описані проблеми, країна має перспективи розвитку, сама структура економіки та підприємництва може змінюватись, для цього необхідно збільшувати кількість підприємств малого та середнього бізнесу, що дадуть змогу збільшити кількість робочих місць, також для цього потрібна економічна та фінансова стійкість. Ще одним важливим фактором для майбутнього розвитку економіки, та країни в цілому, є підтримка вже добре розвинених галузей, а саме аграрної, адже експорт української аграрної галузі становить 10% зернових та 15% кукурудзи від усього об’єму світового продовольства [1]. Звісно потрібно згадати про те, що в планах країни розвиток та підтримка “зеленої” енергетики [2], а це в свою чергу означає, що витрати на електроенергію зменшаться.

Отже, підсумовуючи, можна прийти до висновку, що основним завданням країни є перемога у війні, адже після цього ми зможемо активно розвивати підприємництво та економіку загалом. Звісно ж в пріоритеті буде створення нових робочих місць і також відновлення та , можливо, створення нових джерел генерування доходів. Нашим основним завданням буде досягнення такого рівня розвитку економіки, яка б стала прикладом для наслідування для провідних країн світу.

Посилання

Українська економіка під час війни. Що далі? [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://eba.com.ua/ukrayinska-ekonomika-pid-chas-vijny-shho-dali/

Після війни структура української економіки буде змінюватись. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.unian.ua/economics/finance/pislya-viyni-struktura-ukrajinskoji-ekonomiki-bude-zminyuvatisya-shmigal-novini-ukrajina-amp-11975016.html

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-10-03