ЕФЕКТИВНІСТЬ ФОРМУВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Автор(и)

 • Тетяна Ткаченко
 • Максим Копко

Анотація

У сучасних умовах  інноваційна діяльність є одним з ключових факторів економічного розвитку. Вона дозволяє підприємствам підвищувати конкурентоспроможність, створювати нові продукти та послуги, а також забезпечувати сталий розвиток. Однак, щоб інноваційна діяльність була ефективною, необхідно враховувати ряд факторів, які впливають на її результативність.

Найбільш важливими факторами, що впливають на ефективність формування інноваційної діяльності, є стратегічне бачення розвитку підприємства. Інноваційна діяльність повинна бути органічною частиною стратегії розвитку підприємства. Стратегія повинна визначати цілі, напрями та пріоритети інноваційної діяльності. Також для підвищення ефективності формування інноваційної діяльності підприємствам необхідно розробляти та впроваджувати заходи, спрямовані на:

 1. Фінансування інновацій. Інноваційна діяльність вимагає значних фінансових ресурсів. Для фінансування інновацій підприємства можуть використовувати власні кошти, кредити, гранти та інші джерела. Для того, щоб фінансування було ефективним, воно повинно бути:
  • Стабільне та достатнє для реалізації інноваційних проектів
  • Ефективно розподілене між різними інноваційними проектами
  • Забезпечене ефективним управлінням фінансовими ресурсами
 1. Організаційне забезпечення інноваційної діяльності. На підприємстві повинна бути створена ефективна система управління інноваційною діяльністю. Ця система повинна включати в себе такі елементи: управління інноваційним процесом, управління інноваційним портфелем, управління інноваційними проектами. Для того, щоб система управління була ефективною, вона повинна бути:
 • Чіткою та зрозумілою для всіх працівників підприємства
 • Ефективною та результативною
 • Гнучкою та адаптованою до змін зовнішнього середовища
 1. Розвиток кадрового потенціалу підприємства.Інноваційна діяльність вимагає висококваліфікованих кадрів. Для забезпечення ефективної інноваційної діяльності необхідно:
 • Розвивати кадровий потенціал підприємства
 • Створювати умови для професійного розвитку працівників
 • Забезпечувати мотивацію працівників до інноваційної діяльності

Отже ефективне формування інноваційної діяльності є важливим фактором успіху підприємства в сучасних умовах. Для підвищення ефективності формування інноваційної діяльності підприємствам необхідно враховувати фактори, на які вона впливає, та розробляти та впроваджувати рекомендації, спрямовані на підвищення ефективності.

Посилання

Мельник В.М. Інноваційна діяльність підприємств: економічні аспекти: Монографія. – К.: Економічна думка, 2017. – 304 с.

Кузнецова О.В. Ефективність інноваційної діяльності підприємств: теоретико-методологічні засади та практичні аспекти реалізації: Монографія. – К.: Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка, 2018. – 256 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-12-26